POŻEGNANIE

Kolegi Romana Kapes

Z żalem informujemy, że zmarł w wieku 71 lat Kolega Roman Kapes z Rybnika.
Przodownik Turystyki Pieszej nr 9626, Honorowy PTP nr 651/H oraz zasłużony krajoznawca.
Ceremonia pogrzebowa ma się odbyć w czwartek 30 stycznia 2020 r. o godzinie 12:00 na cmentarzu komunalnym w Rybniku przy ul. Rudzkiej 70B.

Cześć Jego pamięci.

Kol. Roman Kapes, wieloletni działacz OKP w Rybniku, weryfikator OTP i licznych odznak krajoznawczych regionalnych i oddziałowej odznaki "Turysta Ziemi Rybnickiej". Opracowywał koncepcje przebiegu szlaków turystycznych na terenie ziemi rybnickiej i je znakował. Organizował liczne imprezy piesze dla środowiska rybnickiego. Od początku posiadania uprawnień przodownika turystyki pieszej aktywnie współpracuje z Regionalnym Klubem Przodowników Turystyki Pieszej im. Zygmunta Kleszczyńskiego oraz Górnośląskim Kręgiem Krajoznawców. Uczestniczył we wszystkich niemal regionalnych sejmikach przodowników turystyki pieszej oraz Ogólnopolskich Zlotach PTP, uzyskując nawet odznakę "Klubu Bywalca". Wielokrotnie konsultował opracowania krajoznawcze dotyczące przebiegu szlaków pieszych na ziemi rybnickiej.