Oczko Mikołaja

21. Rajd Pieszy "Gwiazdkowy" z Mikołajem zgromadził na starcie prawie pół tysiąca miłośników pieszych wędrówek. 2 grudnia 2017 roku imprezę, jedną z największych w województwie łódzkim zorganizował Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.
- Ten rajd cieszy się największą popularnością – powiedział Aleksander Duda, prezes klubu i zarazem komandor od pierwszego rajdu. Wicekomandorami byli: Włodzimierz Stanek (SP nr 16), Joanna Nowak (Sala Zabaw "Urwisowo") i Marcin Wieczorek (Gmina Pabianice).
Najwięcej uczniów wzięło udział w rajdzie ze Szkoły Podstawowej nr 3 (120 uczestników). Na spotkanie z Mikołajem wyruszyły również drużyny: SP nr 5, 8, 16 ,17; Gimnazjum A’Paulo, ZS nr 5, Uniwersytetu 3 Wieku, WTZ „Bure misie”, SP w Ksawerowie, SP w Wiśniowej Górze, Gimnazjum w Piątkowisku. Uczestniczyli również turyści indywidualni.
Piechurzy i rowerzyści wystartowali z Lewitynu. Trasa przygotowana przez Kamila Lisiewicza z "Aarona" prowadziła przez Las Miejski, Potaźnię, Rydzyny do Bychlewa.
- Trasa ciężka, błotnista i podmokła, ale ciekawa, gdyż pierwszy raz nią wędrowaliśmy - powiedziała Renata Klimek, opiekunka z SP nr 8.

Po dotarciu do Domu Ludowego w Bychlewie turyści spotkali się z Mikołajem. Po otrzymaniu paczek ze słodyczami przyszedł czas na bigos i gorącą herbatę. Posiłki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bychlewie: Janina Krauze, Bożena Frątczak, Halina Cieślińska i Zenia Wróbel wraz z turystami z "Aarona".
- Jeden z najpiękniejszych rajdów, dlatego marzymy, aby przyszłoroczna trasa wiodła ścieżkami Gminy Ksawerów – podsumowała Paulina Dziubczyk, opiekunka z SP w Ksawerowie.

Strona:  
[ Poprzednia ]           [ Następna ]
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.