XIX Centralny Kurs Znakarzy Szlaków Nizinnych PTTK odbył się w dniach 22-23 marca 2019 roku w Mrozach. W kursie wzięło udział 14 osób, z czego wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym. 12 osób otrzymało legitymacje Znakarza Szlaków Nizinnych PTTK, jedna osoba jest w trakcie weryfikacji małej srebrnej OTP i także niebawem otrzyma legitymację, w kursie brała również jedna nie zrzeszona w PTTK osoba, która otrzymała certyfikat jego ukończenia. Nowe osoby zasiliły kadry następujących Oddziałów PTTK:
- Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim,
- Międzyuczelniany Oddział PTTK w Warszawie,
- Oddział Stołeczny PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie,
- Oddział PTTK w Legnicy,
- Oddział PTTK w Krośnie,
- Oddział Miejski PTTK w Dąbrowie Górniczej.
Zgodnie z planem w piątek 22 marca odbyła się część teoretyczna, uczestnicy kursu przyswajali wiedzę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach. Po wykładach większość uczestników udała się na bezpłatny nocleg, który zapewniła nam gospodarz - Prezes Harcerskiego Oddziału PTTK w Mińsku Mazowieckim Kol. Joanna Sawicka.
W sobotę 23 marca uczestnicy kursu rozpoczęli zajęcia praktyczne i odnowili fragment niebieskiego szlaku Cegłów PKP - Kałuszyn PKS na odcinku Mrozy skrzyżowanie - Rudka Sanatorium PKS. Specjalnym gościem tego dnia był Kol. Robert Podsiadlik, miejscowy koordynator wojewódzki ds. szlaków i znakarzy Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, któremu również dziękujemy za pomoc w praktycznym szkoleniu przyszłych kadr znakarskich. Dziękujemy Kol. Joannie Sawickiej oraz jej całemu zespołowi za ugoszczenie oraz podjęcie trudu bycia gospodarzem XIX Centralnego Kursu Znakarzy Szlaków Nizinnych PTTK.

 2018

Strona:  
[ Poprzednia ]           [ Następna ]
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.